Dating site Kristen pertama dan terbesar di Indonesia

Daftar sekarang secara gratis

JK Javanese

ForumCampur-campur

15701 – 15725 dari 49542    Ke halaman:  Sebelumnya  1 ... 628  629  630 ... 1982  Selanjutnya Kirim tanggapan

• NEYTHA032

2 April 2020

NIKE627 tulis:

qmana sikon daerah neytha ? Aman2 kah ?

Puji Tuhan masih aman sist.  Tapi sek akeh sing durung membatasi aktifitas nya di luar rumah.  Mungkin tuntutan pekerjaan atau keperluan.  Mugo2 pandemi ini segera berakhir yaw..

Gimana didaerah mu sist..  Masih aman kan

Gimana

• NEYTHA032

2 April 2020

GLORIUSNOV760 tulis:

Udan deres lurrrr awit esuk mau

Wah...  Udane durung mari tibak'e

• GLORIUSNOV760

2 April 2020

NEYTHA032 tulis:

Wah...  Udane durung mari tibak'e

urung terang Iki mbak, iseh udan

• ANGGORO118

2 April 2020

GLORIUSNOV760 tulis:

Udan deres lurrrr awit esuk mau

Semarang nek udan hawane adem dadi semriwing

Malah seger kui , kene lg mendung tapi embuh sido udan opo ora, jare mas iwan fals mendung tak berarti hujan

• ANGGORO118

2 April 2020

NEYTHA032 tulis:

Puji Tuhan masih aman sist.  Tapi sek akeh sing durung membatasi aktifitas nya di luar rumah.  Mungkin tuntutan pekerjaan atau keperluan.  Mugo2 pandemi ini segera berakhir yaw..

Gimana didaerah mu sist..  Masih aman kan

Gimana

Puji Tuhan nek aman , sbg konco aku melu seneng nek aman , soale ning kene akeh sing meninggal

Bener kui mergo tuntutan pekerjaan/keperluan, durung neh sing harian kan mesakne

He'em mugo² corona ndang pulih lan lenyap soko donya iki

Gusti tansah mberkahi 🙏

• ANGGORO118

2 April 2020

CHRISTIAN983 tulis:

Walah..wis kukut to iki

Iyo mas aku ndek bengi wis ngantuk , yo embuh sih tumben jam 10an wis ngantuk pd hal wis ngopi ping 2 ternyata ngopi kui ra marai melek, sing bener ngantuk kui yo turu

• GLORIUSNOV760

2 April 2020

ANGGORO118 tulis:

Semarang nek udan hawane adem dadi semriwing

Malah seger kui , kene lg mendung tapi embuh sido udan opo ora, jare mas iwan fals mendung tak berarti hujan

nah cocok Iki bro, aku yo jek ngrungoke lagu2ne mas iwan fals

• CHRISTIAN983

2 April 2020

Kopi digodhog cemplungi cabe rawit,kui ben ra ngantuk,cabe beneran lho dudu cabe2an

Tp apike yen ngantuk yo nggo turu ae bro,ojo dipeksa melek,krn ngantuk iku pertanda tubuh n pikiran minta istirahat

ANGGORO118 tulis:

Iyo mas aku ndek bengi wis ngantuk , yo embuh sih tumben jam 10an wis ngantuk pd hal wis ngopi ping 2 ternyata ngopi kui ra marai melek, sing bener ngantuk kui yo turu

• CHRISTIAN983

2 April 2020

Nganu bro..request esek-esek udug-udug.dihayati pas udan2 ngene iki,isoh nikmat banget lagu kui,kaya lg pas mimik kopi ng samping kiri dik nike samping kanan dik dinna,,lha mburi satpol pp nggowo pentungan ngoprak2 jaga jarak melawan corona

GLORIUSNOV760 tulis:

• ANGGORO118

2 April 2020

GLORIUSNOV760 tulis:

Aku wis ra tau ngrungokne bro

Ngrungokne lagu² jaman now tapi dudu lagu sing melo² alay sih , akeh²e sing pop

• ANGGORO118

2 April 2020

CHRISTIAN983 tulis:

Kopi digodhog cemplungi cabe rawit,kui ben ra ngantuk,cabe beneran lho dudu cabe2an

Tp apike yen ngantuk yo nggo turu ae bro,ojo dipeksa melek,krn ngantuk iku pertanda tubuh n pikiran minta istirahat

Kopi opo mas sing enak dicemplungi cabe rawit?

Iyo ndek bengi ra tak pekso melek mergo ono pepatah soko tetangga sebelah segala sesuatunya itu tdk baik kalo dipaksakan

Bener mas kandamu tubuh lan pikiran jaluk istirahat untung ae jaluk coba nek ditolak opo ra pegel mripate sing melek koyo mripat bandeng

• GLORIUSNOV760

2 April 2020

CHRISTIAN983 tulis:

Nganu bro..request esek-esek udug-udug.dihayati pas udan2 ngene iki,isoh nikmat banget lagu kui,kaya lg pas mimik kopi ng samping kiri dik nike samping kanan dik dinna,,lha mburi satpol pp nggowo pentungan ngoprak2 jaga jarak melawan corona

opo sing judule kereta tiba pukul brp kuwi mas?

• GLORIUSNOV760

2 April 2020

ANGGORO118 tulis:

Aku wis ra tau ngrungokne bro

Ngrungokne lagu² jaman now tapi dudu lagu sing melo² alay sih , akeh²e sing pop

sip2, aku rungokne trs bro, opo mnh nek perjalanan luarkota ngono, IF & ebiet g a d co2k menemani perjalanan 😁

2 April 2020 diubah oleh GLORIUSNOV760

• NUGRA917

2 April 2020

Lha lak kene dadi melu udyan. Tapi gak gede, lumayan nggowo howo atis, nggo ngancani ngeteh sore2...

• CHRISTIAN983

2 April 2020

Duuukk..judule yo esek-esek uduk-uduk..bkn iwan fals tp swami sih tepatnya.kui dinyanyiken pake gitar thok we uenak banget,menurutku sih.

Tak kiro dirimu ki mau sempalane personil gregorian lho bro...😀✌

GLORIUSNOV760 tulis:

opo sing judule kereta tiba pukul brp kuwi mas?

• ANGGORO118

2 April 2020

GLORIUSNOV760 tulis:

sip2, aku rungokne trs bro, opo mnh nek perjalanan luarkota ngono, IF & ebiet g a d co2k menemani perjalanan 😁

Yo sippp² bro

• ANGGORO118

2 April 2020

NUGRA917 tulis:

Lha lak kene dadi melu udyan. Tapi gak gede, lumayan nggowo howo atis, nggo ngancani ngeteh sore2...

Jenenge ae musim udan mesti yo udan mas

✌😁

Nek ga gd, grimis po? Panjenengan ngombe teh opo ki? Aku yo ngeteh ki , teh hitam koyo kulitku sing ireng 😅

• GLORIUSNOV760

2 April 2020

CHRISTIAN983 tulis:

Duuukk..judule yo esek-esek uduk-uduk..bkn iwan fals tp swami sih tepatnya.kui dinyanyiken pake gitar thok we uenak banget,menurutku sih.

Tak kiro dirimu ki mau sempalane personil gregorian lho bro...😀✌

Owalah swami to, yo yo ngerti aku, du2 gregorian Iki mas, tp sempalane black metal 🤘😁

• ANGGORO118

2 April 2020

CHRISTIAN983 tulis:

GLORIUSNOV760 tulis:

NUGRA917 tulis:

Tumben sore² wis kumpul sedulur²ku sing gantheng² 😁

Piye kabare klaten, sragen, semarang masalah corona aman ora?

• 2 April 2020

ANGGORO118 tulis:

Jelas ae ra ngefek masio ngopi,,,lha wong bubuk kopine 1 sendok teh banyune 2 jembung 😁

• 2 April 2020

CHRISTIAN983 tulis:

Lhaaa salah aq ga nek kunu,,,aq lg ngulek jagung

• 2 April 2020

GLORIUSNOV760 tulis:

Rekues Ebiet duuunnkkk,,berita kepada teman apa kwan gt loh judule

• ANGGORO118

2 April 2020

DINNA612 tulis:

Jelas ae ra ngefek masio ngopi,,,lha wong bubuk kopine 1 sendok teh banyune 2 jembung 😁

Eh sampeyan sore² tumben yo wis njedhul ? hehe

Sik² jembung ki opo to mbak? serius lho aku ra ngerti ✌😁

• 2 April 2020

ANGGORO118 tulis:

Tumben sore² wis kumpul sedulur²ku sing gantheng² 😁

Piye kabare klaten, sragen, semarang masalah corona aman ora?

Woooh d abseni kabeh

• 2 April 2020

ANGGORO118 tulis:

Eh sampeyan sore² tumben yo wis njedhul ? hehe

Sik² jembung ki opo to mbak? serius lho aku ra ngerti ✌😁

He em leyeh2 ki,,,bar makaryo kesel kabeh rasane

15701 – 15725 dari 49542    Ke halaman:  Sebelumnya  1 ... 628  629  630 ... 1982  Selanjutnya Kirim tanggapan